تکنیک های آموزشی

تدریس به نوجوانان می‌تواند جذاب و در عین حال بسیار سخت باشد.نوجوانان، پر انرژی و با انگیزه هستند ولی در عین حال ایجاد انگیزه در آن ها به‌صورت معمول کاری سخت و دشوار است. با شروع دوره نوجوانی یادگیری زبان دوم با مکانیزمی متفاوت از دوره کودکی آغاز می‌شود. این مکانیزمِ جدیدِ اکتساب زبان دوم، در دوران نوجوانی و بزرگسالی بسیار مشابه است.در نتیجه رویکرد آموزش زبان به هر دو گروه یکسان است و فقط تکنیک‌ها متفاوت است.

ثبت نام مشاوره رایگان

چالش های آموزشی

برقراری ارتباط صمیمی با نوجوانان یکی از ارکان موفقیت در تدریس به این گروه سنی است که اساتید آموزشگاه ابوسعید کاملا آشنا با حساسیت های این گروه سنی هستند و اصول روانشناسی،آموزشی را قبلا فرا خوانده اند.یکی از جذابیت‌های کلاس‌های نوجوانان چالش‌های آموزشی است.چالش می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد.یکی از راه‌های چالش برانگیز کردن آموزش، اضافه کردن تدریجیِ درجه سختی فعالیت‌های کلاسی است.البته باید توجه داشت که استفاده و طراحی تمرین‌های بسیار سخت برای نوجوانان دلسرد کننده و در عین حال استفاده از تمرینات سهل و آسان برای آنها خسته کننده خواهد بود.

کار گروهی

کار گروهی یکی دیگر از فعالیت‌های مورد علاقه نوجوانان است.از جمله ویژگی‌های این فعالیت‌ها می‌توان به ایجاد انگیزه، بالا بردن استقلال فردی زبان آموزان در یادگیری، استفاده از هر چهار مهارت زبانی، بالا بردن حس رضایت‌مندی در یادگیری و قابلیت تخصیص فعالیت‌ها با توجه به شخصیت افراد در گروه‌‍‌ها اشاره کرد.

کیفیت آموزش

زبان آموزان نوجوان طی استمرار ترم‌ها با نوعی از زبان انگلیسی آشنا می‌گردند که آن ها را نه تنها برای رویارویی با موقعیت‌های روزمره آماده می‌کند، بلکه توانایی فهم و ارتباط با مفاهیم ساده علوم (به زبان انگلیسی) را که عمدتا” در مدارس خارج از کشور استفاده می‌گردد برایشان فراهم می‌کند.

کتاب Teen2Teen 

آشنایی با کتاب دوره

این مجموعه ۴ سطحی آمریکایی که توسط نویسندگان کتاب های top notch طراحی شده است، دارای سرفصل ها و دستورالعمل ها به زبان ساده برای نوجوانان میباشد که اجازه میدهد زبان آموزان به درک زمینه های کلیدی قبل از حرکت به ساختار های چالش برانگیز بعدی دست یابند.موضوعات فرهنگی و جهانی به شکلی انتخاب شده که با حس کنجکاوی نوجوانان مطابقت دارد.
ساختار آموزشی کتاب‌های این مجموعه بگونه‌ای است که هر بخش شامل ۳ درس می‌شود و در پایان هر بخش، مروری بر سه درس بخش انجام می‌شود تا اطلاعات ورودی سه درس قبلی در ذهن زبان‌اموز تثبیت شود. در کنار این آموزش‌ها برای توانمند ساختن بیشتر زبان‌آموزان این سطح در نوشتار، از تمریناتی برای آشنایی با رسم‌الخط انگلیسی، برقراری ارتباط کلامی با همکلاسی‌ها در قالب ایفای نقش استفاده شده است. 

خرید مشاوره رایگان

تمرینات در این سطح همراه با بازی و سرگرمی و موسیقی و شعرخوانی است تا زبان آموز نسبت به یادگیری واکنش بهتری نشان‌دهد.

ویژگی های کتاب

  • طیف وسیعی از دروس با تمرکز بر مهارت های کلیدی زبان آموزان شامل لغت، گرامر، خواندن، صحبت کردن و نوشتن با محتوای ۱۰۰% جدید
  • بخش شنیداری آپدیت شده و جدید همراه با دروس مهارتهای واژگان در هر بخش در جهت افزایش اعتماد به نفس در برقراری ارتباط
  • کتاب تمرین بصورت درس به درس طراحی شده همراه با بخش اضافی تمرین مهارت شنیداری Listening
  • نسخه ی ebook  و الکترونیکی کتاب درس و کتاب تمرین همراه یا ویژگیهای تعاملی که در جهت کمک به یادگیری زبان طراحی شده است (Interactive Features)
  • نسخه ی DVD با انبوهی از تمارین لغت و گرامر برای هر درس در جهت تقویت مطالب تدریس شده در کلاس
تهیه کتاب